Makyajınızı göz renginize göre yapın

Makyaj

göz-makyajı
Hem günlük kullanımlarda hem de özel günlerde etkileyici ve anlamlı bakışlar elde etmek için, makyajınızda dikkat etmeniz gereken en önemli husus, doğru renk paletini kullanmak olacaktır.

Makyaj yaparken kullanacağınız renk ve tonlarını seçerken, ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmelisiniz. Eğer doğru renkleri, doğru teknikler ile uygularsanız etkileyici ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

İşte makyajda göz renginize göre yapmanız ve yapmamanız gerekenler:

Kahverengi/ela göz
Far seçimi: Kahverengi, bej ve doğal tonlar tercih etmelisiniz. Haki, zeytin yeşili, bakır ve altın tonları da gözünüzle rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

Far seçiminde kaçınmanız gerekenler: Pembe, mavi ve leylak rengidir. Bu renkler mavi alt tonuna sahip olduğundan, yani soğuk renkler kategorisinde yer aldığından, kahverengi gibi sıcak bir tonla uyum sağlayamazlar. Mavi alt tonlu renkleri soğuk cilt altı rengine sahip kadınlar tercih etmelidirler.

Göz kalemi seçimi: Siyah ve koyu kahverengi ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yeşil göz
Far seçimi: Yeşil, bordoya yakın mor tonları, altın ve bakır tonları tercih etmelisiniz.

Far seçiminde kaçınmanız gerekenler: Gümüş pırıltılı renklerden kaçınmalı onun yerine, altın tonları kullanmalısınız.

Göz kalemi seçimi: Koyu kahverengi tonları, siyah eyeliner ya da göz kalemi ile bakışlarınızı belirgin hale getirebilirsiniz. Göz pınarlarınıza ekleyeceğiniz bakır tonlarla ise makyajınızı daha etkileyici kılacaktır.

Mavi göz
Far seçimi: Gözleriniz yeterince iddialı olduğu için far seçiminizi daha pastel tonlarda yapabilirsiniz. Ancak bu göz rengine sahip olanlara en çok yakışan renk koyu gridir.

Far seçiminde kaçınmanız gerekenler: Zaten dikkat çekici bir göz rengine sahip olduğunuz için, bu rengi gölgede bırakacak fazla iddialı renklerden kaçınmalısınız. Koyu tonlarda fuşyalar, pembeler…

Göz kalemi seçimi: Kahverengi, açık mavi, gri tonları…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.