Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj

Plaj-Makyaji-Nasil-Yapilir-
Doğal güzellikten daha güzel bir şey yoktur. Bir de bu doğal güzelliği makyajla daha bir ortaya çıkarmanın da keyfine diyecek yoktur; mevzuu plajlar olsa dahi. Peki ama ‘sahneye çıkacakmış’ havası görünümü yaratmadan sahillerde nasıl daha güzel olunur? İşte size makyaj uzmanlarından, altı adımda etkileyici bir görünüme kavuşmanın ipuçları.

Makyaj İçin Gereken Malzemeler:
Maskara
Beyaz ışıltı göz farı
Pudra Bronzlaştırıcı
Astar Fondöten
Dudak Parlatıcısı
Krem Kapatıcı (cilt tonunuza uygun)
Büyük Pudra Fırçası
Küçük Kapatıcı Fırçası
Kirpik Kıvırma Aleti

Makyajınıza başlamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olun ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmayı unutmayın.

İlk Adım:
Tüm yüz ve boyun bölgenize astar fondöteninizi uygulayın. İkinci adıma geçmeden önce, 3 ila 5 dakika fondöteninizin tamamen kurumasını bekleyin.

İkinci Adım:
Temel astar fondöteniniz tamamen kuruduktan sonra, büyük bir pudra fırçasıyla toz bronzlaştırıcınızı uygulayın. Tüm yüzünüze dairesel şekilde ve hafifçe hareketlerle toz bronzlaştırıcınızı sürün. Boyun bölgenize de eşit oranda sürmeyi unutmayın.

Üçüncü Adım:
Gözlerinizin altına, küçük bir kapatıcı fırçasıyla kapatıcınızı uygulayın. Yüzük parmağınızla hafif dokunuşlarla da kapatıcınızı sürebilirsiniz.

Dördüncü Adım:
Rimel seçerken kirpiklerinizi en iyi şekilde hacim verenleri tercih edin. Denemeden de rimel satın almayın deriz. Kirpik kıvırma aletiyle kirpiklerinizi iyice kıvırın ve daha sonra da rimelinizi uygulayın. Maskaranızın kirpik fırçasıyla önce üst kirpiklerinize daha sonra da altına, en dipten ucu kadar uygulayın. Alt kirpiklerinize maskaranızı yoğun sürmemeye dikkat edin. Hafif bir dokunuş yeterli olur.

Beşinci Adım:
Beşinci adım için; beyaz ışıltı veren bir göz farı ve temiz bir kapatıcı fırçasınız mutlaka olsun. Göz farınızı bu kapatıcı fırçasıyla uygulayın. Hafifçe göz kenarlarınızın iç köşesinden dış köşesine doğru uygulayın. Aynı uygulamayı alt kirpiklerinizin diplerine de uygulamayı unutmayın.

Altıncı Adım:
Şeffaf bir dudak parlatıcısını dudaklarınıza tek bir kat uygulayın.
Doğal ve güzel bir görünüm için bu makyaja 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Unutmayın, çirkin kadın yoktur; bakımsız kadın vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.