Pratik Güzellik Bilgileri

Güzellik

Pratik-Guzellik-Bilgileri
Kimi zaman olur ki dar zamandan dolayı eliniz ayağınız birbirine dolanır. O an içinde ne yapacağınızı şaşırırsınız. Pratik Güzellik Bilgileri sayesinde bu aniden oluşan durumlarda güzelliğinizi kaybetmemeniz için sizler için bir yazı kaleme aldık. Kim bilir pratik güzellik bilgilerin sayesinde kabusa dönebilecek anlarınız mutluluğa dönüşebilir. Sizinde eklemek istediğiniz bilgileriniz var ise lütfen yorum bölümüne yazın.

Kaküllerimi Nasıl Büyütebilirim?
Kuaförünüze yüzünüzün etrafında birkaç uzun kat eklettirin. Bu kakülleri büyürken diğerleri ile karışmasına yardım edecektir. Uçları belirli bir açıda olmalı. Sabırlı olun çünkü kaküllerinizin çene hizasına kadar gelmesi bir yılı alabilir.

Makyajımı Nasıl Tazelerim?
Biraz daha pudra sürerseniz, kırışık bir görüntü olur. Yüzünüze soda ve tonik ile sprey sıkıncaya kadar makyaj tazelemeyin. Bir kağıt mendili ayırın, 2 parçayı yüzünüzde hafifçe gezdirin, yüzünüz artik daha taze görünecektir. Bir parça daha allık ya da kapatıcı sürebilirsiniz.

İri Gözenekleri Küçük Göstermek
Gözeneklerinizin küçülmesi için yüzünüzü temizledikten sonra gözenekleri sıkılaştırmak için mutlaka tonik uygulamalısınız. Kil maskesi uygulayabilirsiniz. Yağsız bir fondöten kullanmayı tercih edin. Pudranızı sürerken büyük pudra fırçası kullanın.

Tırnak Soyulmasını Engelleme
Manikür yaptırdıktan bir gün sonra, güçlendirici bir astar sürünüz. Bir daha manikür yaptırana kadar geçen zaman içinde, iki günde bir astar ya da cila sürmeye devam edin. Tırnak soyulması vitamin eksikliğinden de olabilir. Doktorunuza danışarak vitamin takviyesi alabilirsiniz.

Kıvırcık Saçı Düzleştirme

Doğal şekli kıvırcık olan bir saçı güvenli bir şekilde düzleştirmek için bir saç şekillendirici kullanın. Isısını 100 derecede tutun. Eğer saç şekillendiricinizin isi ayarı yoksa, elinizi dokunduramayacağınız bir ısıya getirin ve saçınıza uygulayın.

Tırnaklarımı Nasıl Uzatabilirim?
Sağlıklı yaşamanın temeli olan dengeli beslenme tırnaklarımız içinde önemlidir. Dengeli beslenerek, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz kalsiyumu iyice alarak tırnaklarınızı uzatabilirsiniz. En azından tavsiye edilen dozdaki kalsiyumu günlük olarak alin.

Saçı Daha Hacimli Göstermek
Düz bir saçı daha hacimli göstermenin en iyi yolu: Açık havada saçınızı kurutun, sonra iri bigudilerle sarın. Hacimli gösterecek bir saç spreyini saçınıza sıkın. Sonrada bigudilerin üzerinden saç kurutma makinesi ile kurutun.

Kalmış Şampuanlar
Kalmış şampuanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Onları banyo jeli olarak kullanın. Ayrıca bunu vücut jeli kullandığınız gibi banyonuzu temizlemekte de kullanabilirsiniz. Bir başka alternatif olarak istenmeyen şampuanınızı nazik kumaşlarınızı yıkamakta da kullanabilirsiniz.

Kaşlarımı Nasıl Alabilirim?
Kaşlarınızı düzgün ve güzel almak için uygulamanız gereken şudur; Kaleminizi burnunuzun yanından dik açıyla kaşınızın üzerinde tutun. Kalemin kasla karşılaştığı nokta, kaşınızın başlama yeridir. Bu bölgenin dışında kalan kılları cımbızla alın.

Dudak Kurumasını Engellemek

Çok su içerek vücudunuzdaki nem oranını artırıp, dudaklarınızın kurumasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca dudaklarınıza bir parça bal sürebilirsiniz. Uyguladığınız bal dudaklarınızı nemlendirdiği gibi ayni zamanda dudaklarınızı korur. Kurumasını engeller.

Islak Mendil
Yüzü temizlemek ve makyajı çıkarmak için iyi bir malzemedir. Islak mendiller hijyeniktir, yüz için yumuşaktır. Cilt yumuşatıcısı (lanolin) içeren çeşitlerini bulabilirsiniz. Anında canlanmak için seyahatlerde yanınızda bulundurun. Leke ve deodorant izi çıkarmada da yararlıdır.

Modeller Nasıl Formda Kalır?
Günde iki kez yemek yerim. Sabah kahve ve tosttan sonra öğlen ya da aksam yemeğinden birini seçerim. Günde 500 yer mekiği çeker, 5 km bisiklet sürer, 40 dk kosarım. Elle Macpherson

Meyve, çay ve portakal suyuyla kahvaltı eder, öğlenleri genelde tavuk, haşlanmış yumurta, yeşil salata yerim. Ara öğünüm domates suyu,siyah üzüm ve bitki çayıdır. Aksam yemeğim sadece salata ve haşlanmış (buğuda) sebzedir. Claudia Schiffer

Kahvaltım muzlu mısır gevreği ve yağsız süttür. Genelde öğlen yemeğim makarna yada salata, aksam yemeğim suşi, pirinç ve sebzedir. Süt ürünleri basen yapar sakınırım -Cindy Crawford

Külotlu Çoraplar
Yırtılmış külotlu çorabınızla kendi saç tokanızı yapabilirsiniz. Birçok stilde saçlarınızı arkadan toplayan bu harika saç aksesuarlarıdır. Külotlu çorabınızın bir bacağını alın (daha çok opak stili daha çok elastikiyet sağlar) 5-10cm arayla kesin, kullanın. Saçlarınız kırılmaz, daha sağlıklıdır

Lastik Silgiler
Küpenizin arkası kayboldu, ofiste küpenizi düşürdünüz ya da küpeleriniz düzgün duramayacak kadar ağır, ne yapacaksınız? Bir kalemin arkasındaki silgiyi alın ve onu küpeyi yerinde tutmak için kullanın. Restorandaysanız, şarap şişesinin mantarından bir parça alıp kullanabilirsiniz.

Limonlu Su
Pahalı tonikleri unutun. Yüzünüzdeki kalıntıları yok etmek için ve yüzünüzü tazelemek için limon kullanın. Çantanızda limon bulundurun. Eğer hazır limon suyu almayı seçerseniz, onun da gerçek limon suyu olduğundan emin olun.

Saç Spreyi
Saç spreyi bonenizi yerinde tutmak için yararlıdır. Ayrıca çorabınızın kaçmasını da önler. Her giyişten önce çorabınıza aşağıdan yukarı ince bir tabaka halinde hafifçe sprey sıkın. Makyajın kalıcılığı içinde, gözler kapatılıp, bir kol uzaklığında tutarak çok hafifçe saç spreyi sıkabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.