Ramazanda Cinsel İlişki Kuralları!

Yaşam

ramazanda-cinsel-iliski
Cinsel birliktelik sevap alınacak bir ibadettir diyen İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Ramazanda cinsel ilişki ile ilgili soruları cevapladı…

CENNET’TE İLK NE İLE KARŞILAŞACAĞIZ? HER ERKEĞE İKİ HURİ Mİ VERİLECEK?

Cennete gidenleri ilk olarak ne bekliyor?

Gehecoan’den çıkana ve Cennet’e girene sorulacak: “Dünya nimetlerini hatırlıyor musun?” Ve “iste” denilecek. Kreânin istediği de verilecek. Ayrıca, istediklerinin dışında tüm dünya nimetlerinin 10 katı verilecek.

Peki etraflarında birileri olacak mı?

Olmaz mı! Sayılarını Allah’ın bileceği kadar hizmetliniz olacak.

Karıları ya da kocaları ne olacak peki?

İkisi birarada Cennet’e giderlerse, erkek ve kadın, manevileştirilmiş bir yapıda yeniden yaratılacak. Cennet’e girecek dünya kadınları, 12 güzellik ve cinsellik vasfıyla, onurlandırılacak. Dünyada beğendiğiniz en şuh kadınlar bile elinize su dökemeyecek. O kadar güzel yaratılacaksınız.

Kıskançlık da olmayacak mı?

Olmayacak.

“Bir erkeğe iki huri olacak” deniyor, doğru mu?

Hayır. Kim uyduruyor bunları?

Peki, tam olarak ne olacak?

İstediğiniz her nimete sahip olacaksınız. Orada erkek ve kadın hizmetçilerimiz de olacak. Genç erkek görünümlülere ‘vildan’ deniyor. Genç kadın görünümlüler de huriler. Bunların özellikleri, çok yakın sekreter gibi görev yapıyor olmaları.

O zaman burada hiç mi cinsellik yok?

Orada eşlerimizle cinsel hayat sürecek, ama zarafet içinde. Çünkü cennette üreme yok. Her türlü yiyecek de var ama boşaltım yok.

Yani “her erkeğe iki huri” söylemi doğru değil…

Aslında doğru da olabilir, çünkü cennette yasak yok. Biz, dünyadaki duygularla ahiret alemini yorumluyoruz. Yaratan bize orada nasıl bir duygu verecek bilmiyoruz.

ORADA IŞIK HIZIYLA HAREKET EDİLECEK

Uzun süredir, cennette yaşam konusuyla ilgili çalışıyorsunuz. Bir de kitap hazırladınız. Cennet nasıl bir yer?

Hiçbir gözün görmediği, kulağın duymadığı, tasavvur edemediğiniz sınırsız nimetler göreceksiniz. Her bir cennetliğe, bir dünya büyüklüğünde Cennet’in verileceği sınırsız bir alan olacak. Orada ışık hızıyla hareket edilecek.

Kimler Cennet’e gidebilir?

O alemin mutluluğunu yakalamak için iman ve insanlığın kabullendiği ortak bir erdem gerekiyor. Zekat verenler, içkiden, kumardan, zinadan korunanlar, riyakarlık yapmayanlar, bencil olmayanlar; yani erdemli bir insanın vasıflarını taşıyanlar Cennet’e gidecek. Allah insanda yarattığı eğilimlerin güzellerini görev haline getirmiş, insan doğasının kavrayabileceği kötülükleri de yasak haline getirmiştir, insan Allah’ın yarattığı bir varlık olarak, Allah yokmuş gibi, kendi başınaymış gibi nasıl yaşar? Akıllı bir adam bunu yapmaz. “Ya varsa” der. Senin dünyaya gelişinde sana sordular mı? Gidişinde soracaklar mı? Hayır. Demek ki sen acz içinde kıvranan bir insansın. Ve önünde, ebediyen yaşanacak gençlik ve güzellikler var Cennet’te. Bunlara inanmak dururken, bir erkek, bir güzel kadın ya da bir konak uğruna bütün hayatı veriyoruz.

SEKS YERYÜZÜNDEKİ GİBİ OLMAYACAK

Cennet’te cinsellik nasıl yaşanacak?

Yepyeni bir boyutta olacak. Yine bildiğimiz lezzet var ama yeryüzündeki gibi değil. Elektro kimyasal süreçleri düşünün; konuşacaksınız ama elinizle uzanıp tutamayacaksınız. Bakışınızla yönlendireceksiniz.

“Karınızla olacaksınız” diye bir kural mı var?

Orada durun! Bu soruyu ayete havale ediyorum: “Siz ve mümin eşleriniz girin Cennet’e. Orada ağırlanıp sevindireleceksiniz. Orada canlarının çektiği, gözlerinin hoşlandığı her şey var. Allah, size “Vermemi istediğiniz bir şey var mı” diye soracak.”

Bu durumda ben beş erkek, siz 10 kadın isteyebilir miyiz?

Bu sorunun cevabı yok. Yaratan, bizim bildiklerimizi sunuyor. Etler, meyveler, çiçekler…. Ama Cennet nimetlerinin, dünyadakilerle isim benzerliği dışında hiçbir benzerliği olmayacak. Dünyanın bir an önce bunu öğrenmesi lazım. Nasıl bir akılla yaşıyorsunuz? “Pat” diye ölebilirsiniz. Nasıl bir hayat bekliyor sizi bilmiyorsunuz. Bu hayat mıdır? Akşam eve gideceksin; kocanladırdır, çocuğun okul problemleri, genel müdürün sorunları… Sonra bir anda her şey bitti! İyilerin iyilikleri kötülerin kötülükleri yanlarına kaldı. Gördüğün ama eremediğin bunca güzellikler ne olacak? Niye birileri bu kadar çok nimete sahip? Bunlar geçici, bu bir imtihan. Bu nimetler onlar için sebebi azap olacak. Allah adama güzel bir kadın vermiş, ama edepsizin gözü çöplükte. Bir yandan da eşiniz bin bir kadını görüyor; daha güzelini, akıllısını… “Allah bana bu kadını vermiş” diyor ama aklı karışıyor; bir ona, bir yanımdakine bakıyor. Bu zulüm değil mi?

RAMAZANDA CİNSEL İLİŞKİNİN KURALLARI

Oruçluyken cinsel ilişkide bulunmanın kefareti nedir?

Bütün Türkiye’de Ramazan ayında ve oruçluyken cinsel ilişkide bulunan kaç kişi vardır ki? Yoktur, aslında oruçluyken sevişilir; daha çok gençler yapıyor bunu. Ama ilişkiye girmeden sevişmek, dokunmak şeklinde olabilir ancak.

Sahura kadar olan zamanda cinsel ilişkiye izin var sanırım…

Rabbimizin her bir emrine itaat, islam da ibadettir. Zekat, tesettür, içki içmemek, faize direnmek… Orucun amacı insanı ruhen yüceltmek, ahlaken geliştirmektir. Bu nedenle orucu bozan maddi ve manevi unsurlardan kaçınmak gerekir. Maddi şeyler; imsakla iftar arasında yeme, içme ve cinsel ilişkiden korunmaktır. Ama yalan, iftira, bencillik, gösteriş gibi fertlere ve topluma zarar verecek işlerden de kaçınmak gerek. İmsakla iftar arasında yemek, içmek nasıl caizse cinsel ilişki de caizdir. Altını çizerek yapmam gereken uyarı şu: Ramazan ayında özellikle gençler, iftardan önce, arzu edilmese de sevişme yaşamaktadır. Sevişme boşalmayı sağlamadıkça orucu bozmaz, ama orucun kalitesini düşürür. Oruçtan amaçlanması gereken iradeyi bozar.

NORMAL KADIN FITRATI EVLİ ERKEĞİ İSTEMEZ

İslam’da bir erkeğe kaç kadın haram değil?

Böyle bir şey yok. İslam’da kadını meşrulaştıran, nikah akdidir. Bir Müslüman, şartları oluşursa dörde kadar kadınla evlenir. Ama bu mümkün değildir, çünkü ikinci bir kadını alma konusunda, alınacak kadının da onayı gerekir. Normal kadın fıtratı, eşinin ikinci bir kadın almasına engel olduğu gibi, evli erkeği de istemez.

Ama erkeklere bu hak verilmiş…

“Hak verilmiş” diye bir şey yok. Sizin armut yeme hakkınız da var, Amerika’ya gitme hakkınız da. Ama bu, yapabileceğiniz anlamına gelmez. Dört kadın alabilirim ama, alabileceğim kadınları bulmam lazım. Bir nikah akdi yapılırsa ve siz toplum içinde hukuken, ahlaken onun sorumluğunu üstlenebilirseniz, kadını malınıza varis kılabilir seniz; dört kadın da alabilirsiniz. Çünkü İslam, savaş sonrasının da ekonomik refahın da dinidir. Bir insan için asıl olarak tek kadın verilir. İslam, evlilik dışı hiçbir ilişkiyi onaylamaz; ne eşcinselliği, ne lezbiyenliği ne de kadın-erkek beraberliğini.

Hukuk sisteminde iki nikah olmuyor zaten…

O bizim baskıcı laik sistemin dayatması. Nikah, iki şahitle onaylanan ve topluma duyurulan bir olgudur. İki insanın, toplumun fertlerinin bilgisi altında biraraya geldiklerinin ilanıdır.

“Eşcinsellik haramdır” dediniz, ama onlar dine inanmıyor mu?

Onlar Allah’ın haram kıldığı bir şeyi reddetmiyor ama iradeyi kullanamadığı için bunu yapıyorsa, günahkar olurlar. Ekrana çıkıp “Ben uygun bir erkek bulsam” diyenleri meşru görenler ise kafirdir.

BİRLİKTELİK SEVAP ALINACAK BİR İBADETTİR

İslam’a göre, eşler arasında ilişkinin yasak olduğu zamanlar var mı?

Eşler arasında ilişkinin yasak olduğu günler, geceler yok. Kandil ve bayram gecelerinde de ilişkiye girilebilir. Ancak Kadir Gecesi olduğuna yürekten inandığımız gecede, ilişki yasak değildir ama ertelenmelidir. Kişinin eşiyle ilişkisi de sevap alınacak bir ibadettir.

Gizli tutulan evlilik geçerli midir?

Evlilikle zina arasındaki temel fark, alenilik ve sürekliliktir. Evlilikte açıklık ve devamlılık vardır. Yakın çevre veya asgari iki şahit tanıklık eder. Erkek ve kadının yakınları tarafından bilinmeyen, gizlenen ve yalnızca uzak çevreden iki şahidin bildiği nikahlar, Kuran yasakladığı ve gizli dost edinme şüphesini içerdiği için son derece sakıncalıdır.

Mastürbasyon haram mıdır?

Mastürbasyonu yasaklayan doğrudan bir ayet ve hadis yoktur. Eşlerden birinin mastürbasyon yapması diğerine zulüm olacağı için haramdır. İhtiyaç yokken mastürbasyon yapılması ise hayat maddesinin israfıdır. İsraf da haramdır.

Cinsel öğretim niçin önemlidir?

Cinsel hayatla ilgili ilahi emirleri ve yasakları öğrenmek farz görevimizdir. Bunlara göre yaşamak da bizim için ibadettir.

ESTETİK İŞLEMLER HARAMDIR

Kadınların kocaları için makyaj yapması tavsiye edilir mi?

Makyaj yapmaları cihaddır. Her insan orijinaldir, altı milyar birbirinden farklıdır. Bugünkü insanlar önceki nesillerden farklı. Sonrakiler de bizden farklı olacak. Orijinalliği etkileyen, farklılığı kaldıran bütün estetik işlemler haramdır. Kaşın doğal yapısını değiştiren uygulamalar da böyledir.

Gebelikten korunma yolları meşru mudur?

Çocuk bir kader mevzuudur. Korunma yöntemlerine başvurmak İslam’da sıcak bakılmayan fakat kesinlikle de yasaklanmayan bir konudur. “Koruyucu yöntemler için de erkek ve kadının ruhsal ve bedensel sağlığını tehdit edebilecek uygulamalar, haramdır” denebilir, çünkü nefse zulüm olur. Kordon bağlatma ise yaratılış düzenine müdahaledir ve haramdır. Hiçbir şekilde onaylanamaz.

Uzun süre ayrılık, nikah tazelemeyi gerektirir mi?

Uzunca bir süre ilişkiye girilmemesi nikahın yenilenmesini gerektirmez. Boşanma olmaksızın eşlerin birbirlerini ihmal etmesinin haramlığı açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.