Sevgilimi tanımak için neler sorabilirim?

Yaşam

cikolataveask
Bazen tanıdığımız, bildiğimiz, sevdiğimiz insanlarla sevgili olamıyoruz ancak hayat her zaman bu şekilde ilerlemiyor diyebiliriz. Zaman zaman hiç tanımadığımız insanlarla bir şekilde ilişkiye başlayabiliyor, tanıma sürecini ilişkinin içerisine yayabiliyoruz. Dolayısıyla sevgilimi tanımak için neler sorabilirim sorusunun cevabı da bu noktada önem kazanıyor. Hem kadınlar hem de erkekler için ilişkilerinin başlangıcında partnerlerini tanımalarına yardımcı olacak bazı soruları değerlendirdik.

Eğer onu yeterince tanımıyorsanız, ilk sormanız gereken şey, sizi nasıl fark ettiğini sormak ve neyi beğendiğini, neyi düşündüğünü öğrenmeye çalışmak. Zira bu konuda vereceği cevap size genel karakteri ve beğenileri hakkında genel bir fikir verecektir. Bu süreçte henüz onu yeterince tanımadığınızı dikkate alırsak, temel zevkleri ve bakış açısını değerlendirmek için bu soruyu sorabilir, bunu yaparken de oldukça sevimli bir karaktere bürünebilirsiniz. Tabii ki sizde neyi beğendiğini sorarken ipin ucunu kaçırmayın ve onu fazla zorlamayın. Zaten kendisi bu konuda zaman içerisinde kendi cevaplarıyla size gelecektir.

Onun için özenle giyindiğinizde, bazen bu giyimi beğenmediğini ya da pek ilgilenmediğini siz de farketmişsinizdir. Bunun en temel sebebi, güzel giyinmiş olsanız dahi, o tarzın ona pek hitap etmemesi olabilir. Ancak geçmişte illa ki beğendiği bir şekilde giyinmişsinizdir ve bunu ona sorabilirsiniz. En çok hangi kıyafetinizle sizi beğendiğini soracak olursanız, gelecekteki beğenilerini de aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz. Fakat tabii ki tüm giyim kuşamınızı ona göre ayarlamayın. Bu sorunun cevabı temelde size özel günlerde yardımcı olacak ama tüm hayatınızı sevgilinizin beğenilerine göre ayarlamanızın da gereği yok.

Bazen sevdiğimiz insanların bile bizi gıcık eden yanlarının olduğu bir gerçek. Bu nedenle sevgilinize sizde nelerden hoşlanmadığını ve hoşlandığını sorabilirsiniz. Alacağınız cevaplar onun karakteri hakkında size çok ipucu verecektir. Dürüstçe cevap verebilir, sorudan kaçınabilir, kendi yaptığı halde sizde aynı şeylerden rahatsızlık duyabilir veya hiç beklemediğiniz tepkiler verebilir. İnsanların karakterinin genellikle biraz zorlandıklarında ortaya çıktığını ve bu nedenle sevmediği şeyler konusunda soru sorulduğunda bunun onu zorlayabileceğini unutmayın.

Fakat onu tanımak için sorular sorarken beklenmedik cevaplar alabileceğiniz ve bazen rahatsızlık duyabileceğiniz de aklınızda olmalı. Sorularınızın cevapları beklenmedik şekilde olursa kızarıp bozarmak yok!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.