Terazi Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar


TERAZİ
Sevgili Teraziler, 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs, Koç burcunda gerileyecek. İkili ilişkinizde istikrar ve verimi artı ve eksi yönleriyle ele alacaksınız. İnceleme yapıp, öylesine bir kopuştan ziyade, sizi olumsuz yönde etkileyen faktörleri her yönüyle ele alacaksınız. Ne gibi problemler oluşacağını ilişkide ortaya koyacaksınız. Evlilikte bir problem varsa, bu problemin neden kaynaklandığını anlamak için çıkarlarınızı ortaya koyacaksınız. Diyelim ki, birkaç hafta önce ayrıldınız ve bu gerileme döneminde partneriniz geri döndü ya da hayatınıza biri girmek üzere. Bu dönemde, olabildiğince dikkatli bir şekilde bekleyip incelemelisiniz bir ilişkiye adım atmadan önce. Sağlam olandan yana olmalısınız. Karşınızdaki kişinin ilişkide ne aradığını gözden geçireceksiniz. Yeniye yer açmak için, mevcut resme bakacaksınız. İlişkide problemleri tespit etmek anlamında her şeye bakacaksnız.

10 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda olacak. Bir boşanma söz konusuysa nafaka konularına bakmalı, iş ortağınızla ilgili bir problem varsa sizi savunacak kişileri dikkatle incelemelisiniz. Borcunuz varsa finansal anlamda dikkatli olmalısınız. Bu tarihlerde, kendi menfaatlerinizi öne alıp, geleceğinize odaklanacaksınız ve sadece bakmanız yeterli.

12 Mart tarihinde Dolunay, Başak burcunda oluşuyor. Sağlığınıza ve iş hayatınıza bakacaksınız. Ailenizle ilgili problemler, zaman zaman kendini hatırlatabilir. Ancak bu dönemde sağlam bir şekilde bakmanız gerekiyor. Dolunay, size gerçekleri gösterir. Sağlık kontrollerinizi yaptırıp, çatışmadan uzak durmanız gerekir.

13 ve 20 Mart’ta peş peşe Merkür ve Güneş, Koç burcunda seyrine başlıyor. Venüs de burada geriliyor. İlişki meselelerinde önünüze ve sorunlarınıza bakmalı, ne gibi problemler olduğunu incelemelisiniz. Birbirinize anlayış gösterin, ancak tavizci olmayın. Eğer bir problem varsa, üzerini kapatmayıp sağlamcı bir şekilde gözlemlemelisiniz. Yeni bir ilişki görünüyorsa, menfaatlerinizle bu ilişkiyi birlikte incelemelisiniz. Partneriniz baskın tavır gösterebilir, ya da eski bir ilişki geri dönmek isteyebilir. Bunları dikkatlice incelemelisiniz. Eşinizin ve kendinizin maddi konularını dikkatle incelemelisiniz.

28 Mart tarihinde Yeniay, Koç burcunda doğuyor. Bu da ilişkiyi vurguluyor. Sorunlu ilişkilerin ve problemlerin önemi ortaya çıkıyor. Zıtlaşma ve birbirinize saygı arasında tercih yapacaksınız, ki burada da ilişkinin sağlamlığı önemli. Birbirinize saygı duymalı ancak kim olduğunuzu da sabitleyerek ortaya koymalısınız.

31 Mart tarihinde ise Merkür, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu dönemde kafanız bir makine gibi çalışıyor. Elinizde nelerin olduğunu, ilişkinizin size neler kazandırdığını inceleyeceksiniz. Olumlu, gerçekçi ve vicdanlı geçireceğiniz bir ay olacağı için, bu ay olumlu görünüyor. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Yöneticiniz olması sebebiyle tabii ki karşıt burcunuzdaki geri hareket iki kat önem taşıyor. İlişkide paylaşım, denge ve uyumun sağlanması, ben demek yerine biz demenin zorlaştığı zamandayız. Anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar bir hayli etkili olabilir. Sizin ilişkinize bakışınız ile partnerinizin arzu ve istekleri birbirine uymayabilir. Baskın davranmaya çalışabilir. Eğer onu çok seviyorsanız anlayış göstermek zorunda kalırsınız. Tabii ki bir yere kadar. Gerektiğinde konuşmak ve bu duruma çare bulmak isteyebilirsiniz. İlişkisi güçlü çiftler bu dönemde pek sorun yaşamazlar. Çünkü onlar birbirlerinin farklılıklarını ilişkide sorun etmezler. Ancak bu dönemde bu çiftler de ufak tefek sorunlar yaşayabilir. Boşanma aşamasında olan Terazilerin durumu daha zordur. Eski meseleler gündeme gelir. Aslında her iki taraf da yüzleşebilse, sadece kendi tarafından bakmasa belki de sorunlar çözülecektir. Ancak bu pek kolay olmaz. Bazen de çiftler bu dönemde boşanmaktan vazgeçilir. Ancak yüzeysel düşünülüp sorunlar çözülmezse, geri hareket sonrası bunlar tekrar gündeme gelebilir. Kimi Teraziler bu süreçte yeni bir aşka adım atabilirler. Ancak bu ilişkinin kökleşmesi Haziran sonrası netleşir. Birbirinizi iyi tanımanızı tavsiye ediyorum. Hele evlenmeye karar vermek bu dönemde yanlış olabilir.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Genel tanımı gereği bu dönem, kişinin eşi veya iş ortağıyla alakalı konularda güvenilirlik ve uzun ömürlülük çerçevesinde duruma bakmasıdır. Bir ilişkide kendimizi huzurlu, garantide ve rahat hissediyor muyuz? Bir ortaktan verimlilik ve randıman alıyor muyuz? Arzu ettiğimiz destekleri görüyor muyuz? Çıkarlarımıza uygun şekilde işlerimizi, hayatımızı düzenliyor muyuz? Bunlarla ilgili mücadelemizde başarılı oluyor muyuz? Bütün bunlara bakacağız. Belki fazla sağlamcıyız veya isteklerimizi elde etmek amaçlı hırslıyız. Ancak genel tanımı gereği risk almayan birey doğal olarak ayaklarını sağlam yere basmak istiyor. İki yıl sonra bu geçişi yönetecek Venüs, 4 Mart itibariyle Koç burcunda ve ayrıca Merkür, 31 Mart tarihinde Boğa burcunda gerileyeceği için, bizim dikkatli bir şekilde muhasebemizi yapmamız, vergimizi ödememiz, ilişkimize bakmamız, parasal krizlerimize çözüm bulmamız, kaynak olarak elimize geçenleri uygun şekilde kullanmamız gerekiyor. Aceleyle evlilik, iş ortaklığı kararı vermek veya boşanmada hukuki haklarımızı gözetmemek yanlış olur. Parasal kayıp veya manevi anlamda huzursuzluk yaşamak istemiyorsak, ilişkilerimize gerçekçi bakmamız gerekiyor.

Sevgili Teraziler 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan günlük yaşantımıza kadar geniş bir alanda mevcut duruma bakmak halidir. İşimizden memnun muyuz, düzenimiz bizi tatmin ediyor mu, endişeli miyiz yoksa her şeyin üstünü sıvazlayıp hayata devam mı ediyoruz? Bu sorulara gerçekçi şekilde yanıt bulamazsak, birileri bizim iyi niyetimizi kullanır, biz de neden bu böyle, neden şu şöyle diyerek kendimizi üzeriz. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerliyor ve astrolojik olarak zayıf pozisyonda olduğu için kendimizden daha çok başkalarını düşünmemize ve sonra da içten içe şikayetçi olmamıza yol açıyor. Gönüllü olarak bir şeyler yapıyorsan ve zaten bu karakterde biri isen, tabii ki sen bilirsin. Ancak istemediğin bir şeyi yapmaya zorlanıyorsan, birilerinin işine geldiği için seni hiç düşünmüyorlarsa o zaman durup resme bakmak gerekir. Bu Dolunayın görünümleri, öncelikle psikolojik ve bedensel sağlığının önemini bilhassa işaret ediyor. Sağlık kontrollerimizi ihmal etmemeliyiz. Önce kendimize karşı sorumluluğumuz olduğunu unutmamalıyız. Plan ve projelerimizi veya iş girişimlerini detaylı şekilde analiz etmeliyiz. Odaklanma sorunumuz olabilir. Gözümüzden bir şey kaçmasın. Birileri, bizi yanıltmasın. Verilen sözlere, hallederiz laflarına değil, yapılıp yapılmadığına önem vermeliyiz.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında etkili Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş bir yandan bu süreci yöneten Marsın Boğa burcundaki ilerleyişi, diğer taraftan Venüsün iki ayrı burçta gerileyişi göz önüne alarak yorumlamamızı gerektiriyor. Sizler ilişkinizle ilgili konularda bu dönemde huzuru, güvenirliği, sağlamlığı, maddi-manevi açıdan duruma bakmayı tercih etmelisiniz. Mevcut ilişkinizdeki sorunları bu bakış açısıyla ele aldığınız zaman, hem aceleci kararlar vermezsiniz hem de yaş tahtaya ayak basmazsınız. Yaşadığınız tecrübeler gösterdi ki, anlık beğeniyle yapılan izdivaçlar-çabuk vazgeçişler-üzerimizde baskı kuran bir partner-ortaklaşa yaşanmayan hayat ve temeli sağlam olmayan ilişki insanda ne huzur bırakıyor ne ağız tadı. O nedenle Güneş-Koç burcu geçişinde bu yıl, sağlıklı verimli insana huzur veren, güven sunan beraberliği önemseyeceğiz. Kayıplara uğramamak için, duygularımızla değil, mantığımızla hareket edeceğiz. Biten bir ilişkiye yeniden şans vermeden önce, bu noktaya nasıl gelindi buna bakacağız. Ayrıca karşımıza biri çıktığında uzun vadeli olacakmış gibi, her şeyi inceden inceye analiz edeceğiz. Oldubittiye getirmeyeceğiz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Teraziler 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, yöneticiniz Venüsün geri hareketiyle aynı zamana denk geliyor. Bu durum, özellikle ilişki sorunlarını yeniden gözden geçirmek, artı ve eksileriyle durumu bakmak, verilecek kararları veya önceden verilmiş kararları bir daha ele almaktır. Bunu neden yapıyoruz? Hiçbir soru işareti kalmaması için. Tabii ki beraberlikler gündem maddemizde bir hayli önemini koruyor. Yeni başlayan bir ilişkide ise, önümüzdeki birkaç ay boyunca mutlaka her şeye bakmak, anlamak, tanımak ve ona göre bu ilişki hakkında karar vermek gerekiyor. Çünkü şu anda görünenler, daha sonra netleşir. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerlediği için, sizler bu Yeniayda sadece ilişkideki özel paylaşımları değil, mali konular üzerinde de durabilir, duruma bakabilirsiniz. Sözgelimi, miras paylaşımı, boşanma ve nafaka konuları, eş veya iş ortağıyla ilgili finansal konular v.b. Çünkü garanti olgusu önemli. Önümüzdeki ay, Merkür gerileyeceği için, davalar veya paylaşımların çok sağlam ve doğru şekilde yapılması üzerinde duracaksınız. Beraberlik konularında yeni bir değişiklik yapmak veya daha önce verilen kararlardan dönüp, şimdi yeniden bir adım atmak yanlış olur. Burada önemli olan, mevcut duruma bakmak ve maddi-manevi anlamda adil olmaya çalışmaktır. Eğer sizi bir şeyler, birileri veya bizzat siz, etki altına alarak sorun çıkmasın diye, tavizde bulunmaya sevk ediyorsa, lütfen gerçekçi olunuz ve iyice emin olmadan karar vermeyiniz.

Sevgili Teraziler 31 Mart-10 Nisan** tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz. Kimi Teraziler bu dönemde miras, mal, mülk, yatırımla alakalı konularda yoğunlaşırlar. Bu kendimiz sağlama alma ihtiyacımızdır. Bir ortak arayışı da söz konusu olabilir. Eğer zorlu bir dönemden geçiyorsak, işbirliğinde bulunarak bunu aşmak isteriz. Gölgeli günleriyle birlikte 3Nisan itibariyle geri hareket döneminin etkisine gireceğimiz için, o tarihe kadar bugünlerde mutlaka halledilmesi gereken işlerinize öncelik tanıyınız. Vadesi gelmiş borçlarınızı ödeyiniz. Kredi başvurusu, yatırım gibi konularda piyasanın durumuna bakınız. Partneriniz, iş ortağınızla konuşulması ve karara bağlanılması gereken durumları hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz**

Pozitif Enerjili Günler : 5-9-10-13-14-18-19-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-21-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.