Vücut Çatlaklarını Önlemenin İpuçları

Güzellik

vucut-catlaklarini-onlemek-icin-onleriler
Hemen hemen her hastalıkta, hastalık ortaya çıkmadan önce yapılacak çalışmalar ve sağlık önlemleri, hastalık ortaya çıktıktan sonra yapılacaklardan daha kolay ve ucuzdur. Buna tıp dünyasında koruyucu hekimlik çalışmaları denir. Konumuz vücut çatlakları olduğu için burada yapılacak en kolay koruyucu hekimlik çalışması cilt yapısının esnek halini kaybetmemesi için düzenli ve yeterli miktarda sıvı alınmasıdır.

Vücut çatlaklarının önünü kesmek için düzenli ve yeterli miktarda sıvı alınmasının yanı sıra hızlı bir şekilde kilo alıp vermek de vücut çatlaklarının oluşması için zemin hazırlar. Cilt hızlı kilo alıp vermeye o kadar hızlı esnek cevap veremez. Kilo alıp vermeye esneklik açısından hızlı cevap veremeyen cilt ise vücut çatlaklarının oluşması için en uygun ortamdır.

Vücut Çatlakları
Cilt yapısının esnekliğini sağlamak için yeterli miktarda sıvı tüketmenin yanı sıra esneklik kazandıran vitamin ve mineralleri de haricen kullanmakta fayda vardır. Bu esneklik kazandıran mineral ve vitaminler A-E vitaminleri başta gelir.

Ayrıca giyilen kıyafetlerin de önemi cilt çatlaklarının oluşmasında etkilidir. Tüm yapılanları yapmanıza rağmen çok sıkı ve dar yani cildinizin hava almasını engelleyen giysiler giymeye devam ederseniz maalesef cilt ve vücut çatlaklarının oluşması için oldukça uygun bir ortam hazırlamış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.