Sivilce Kremi

Güzellik

cildinizi-maya-ile-guzellestirin
Piyasada satılan,sivilceleri yok etmek için bir çok değişik marka sivilce kremi vardır, peki ama bu sivilce kremleri ne kadar sağlıklıdır.Bütün ürünler her sivilce problemi olanlar tarafından kullanılabilir mi?

Sivilceli bir cilt sahibi olmak, hem görüntü açısından hemde kişinin psikolojisi bakımından zorlu bir süreçtir.Elbetteki pes ettiğiniz, isyan edeceğiniz dönemler oluyor.Bu durumda ilaç ya da sivilce kremi,losyonlar, kurutucular konusunda etraftan tavsiye almak kişisel sağlığınız bakımından hiç de doğru değildir.

Her insanın kullanılan ilaçlara verdiği reaksiyon farklıdır.Cilt tipi ve cildinizin durumu göz önüne alınmadan, sivilceleriniz için alacağınız tavsiyeler var olan durumu daha da kötüleştirebilir.

Kulaktan dolma bilgilerle ya da arkadaş,internet tavsiyesiyle ilaç ya da herhengi bir ürünü kullanmanızı tavsiye etmiyorum.Zaten cildiniz sivilcelerden dolayı yıpranmış ve yorgun durumda olacaktır.Sivilceler için kullanılacak ürünler de cildi kurutucu özelliğe sahiptir.Cildin yıpranma durumu bilinmeden kullanacağınız her hangi bir ürün cildinizde yanma, aşırı kuruluk ve çatlama, kaşıntı, döküntülere maruz bırakabilir.

Sivilce oluşumunun nedenleri çok farklı olabiliyor.Hem sivilceli hemde yağlı olmayan bir cilde sahip olabilirsiniz.Cilt altı dokuya zarar verip sivilceler kaybolduktan sonra ciltteki kırmızılıklarla başbaşa kalabilirsiniz.Bu nedenle bu tür ilaçları bilinçsiz bir şekilde kullanmamak gerekir.Kesinlikle dermatolog ve uzman bir doktora görünmelisiniz.

Cildimizin neme ihtiyacı olduğunu unutmayalım.Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketimi yapıyormuyuz ,dikkat edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.