Yaratıcı örgü modelleri

Moda

saç_orgu_modelleri
Örgü yıllardan beri hiç modası geçmeyen saç modellerinden biri. Her şeyde olduğu gibi gün geçtikçe saç örgülerinde çeşitlilik artıyor. Klasik örgü modelleri, yeni modellerin gölgesinde kaldı bile. Artık birbirinden farklı yaratıcı örgü modelleri kadınların saçlarını süslüyor. İşte size yazın rahatça kullanabileceğiniz birkaç örgü modeli ve yapılışları..

Romantik
Bu modelin öncelikle uzun saçlarda uygulanabileceğini söyleyelim. İlk aşamada saçınıza hafifçe saç spreyi sıkın. Bu saçın daha kolay şekil almasını sağlayacak. İki yandan klasik kılçık örgü yapın. Kılçık örgüleri çekiştirerek, daha yumuşak bir görünüm oluşması için gevşetin. İki örgüyü birbirine dolayarak ense hizasında bir topuz haline getirin. Büyük ve küçük tel tokalarla da örgü topuzu sabitleyin. İşte kılçık topuz hazır!

Havalı
Biraz karışık görünse de aslında o kadar da karışık değil. Saçınızı sol tarafta daha çok saç kalacak şekilde ikiye ayırın. Soldan sağa doğru klasik bir Fransız örgüsü yapın. Az saç bıraktığınız sağ kısma ulaştığınızda klasik örgüye çevirin. Sağ kısmınızın tepesindeki saçları kılçık örgü yapıp, Fransız örgüsünün bitişine tel toka ile sabitleyin.

Sade
Başınızın tepesinde sıkı bir atkuyruğu yapın. Daha sonra atkuyruğunu kılçık şeklinde örün. Bu atkuyruğunu kendi etrafında döndürerek başınızın üstünde sabitleyin. İşte kılçık balerin topuzuna sahip olmak bu kadar kolay.

İddialı
Saçınızı ikiye ayırın ve her iki taraftan Fransız örgü yapmaya başlayın, daha sonra ensenizde iki parçanın birleşme noktasına ulaştığınızda kılçık şeklinde örmeye devam edin. İki örgünün her birini ayrı şekilde lastik tokayla bağlayın. Daha sonra iki örgüyü birbirine dolayın ve tel tokalarla sabitleyerek topuz haline getirin.

Zarif
Saçınızı her zaman kullandığınız gibi ikiye ayırın. Saçın çok olduğu taraftan bir tutam alın ve onu üçe bölün. İlk olarak klasik Fransız örgüsü şeklinde başlangıç yapın, ikinci adımda da yine Fransız örgüsü yapın. Bundan sonra Fransız örgüsüne her seferinde tepeden yeni bir tutam saç ekleyerek, kulak hizanıza gelene kadar devam edin. Kulak hizasına geldikten sonra tutam eklemeye son verip, klasik örgü yapın. Lastik tokayla sabitleyin ve işte tek taraflı Fransız örgünüz hazır!

Salaş
Başınızın iki yanından gevşek birer balıksırtı örgü yapın ve bu iki örgüyü ense hizasında yaptığınız dağınık topuzun içine tel toka ile tutturun. Yaptığınız dağınık topuzun bazı yerlerinden ufak saç tutamları çıkarırsanız, aynı anda hem zarif hem de salaş olabilirsiniz.

Karışık
Oldukça karışık görünüyor değil mi? Sadece düğüm atın hepsi bu. Öncelikle hafifçe sprey sıkarak şaçınızı şekil vermeye hazırlayın. Yanlardan iki tutam saç alın ve düğüm atın. Düğüm yaptığınız yeri tel toka ile sabitleyin. Tekrar yanlardan iki tutam alıp, aynı işlemi yapın. Her defasında farklı yeni tutam alarak düğüm atmaya devam edin, aynen Fransız örgüsü yapar gibi. Her düğümü aynı hizaya getirmezseniz, daha karışık ve farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte bitti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.