Zayıflamanın 10 Altın Kuralı

Diyet

Happy girl on scales.  Weight-loss.
Harika bir vücut, harika bir özgüven.. Herkesin hayali bu iki sözcük için aslında çok da fazla uğraşmanız gerekmiyor. Aslında hepimizin bildiği fakat uygulamaya gelince kaçındığımız bazı kurallar, zayıflamada önemli bir rol oynuyor. Örneğin hepimiz, suyun vücudumuz için ne kadar önemli olduğunu biliriz, fakat 1-2 bardakla günü geçirdiğimiz hatta hiç su içmediğimiz günler bile olur. Bu durumda da vücut, yemeklerdeki yağı depolar.

Aslında bu kadar basittir kilo almamızın ya da veremememizin nedeni… Peki zayıflamak için yapılabilecek o 10 altın kural nelerdir? Öncelikle vermek istediğiniz kilo miktarını belirleyin ve 3 le çarpın, elde ettiğiniz gün sayısında, vermek istediğiniz kiloyu, bu 10 altın kural sayesinde verebilirsiniz. 10 kilo mu vermek istiyorsunuz, 10.3 = 30. Yani 30 günde, o çok istediğiniz 10 kiloyu verebilirsiniz.

Peki bu altın kurallar nelerdir?

1) Diyet süresince, çay, kahve, alkol, kola, gazlı içecek vb ürünleri tüketmek kesinlikle yasak. 1 taneden bir şey olmaz demeyin, 1 ayda 10 kilo vermekten bahsediyoruz.

2) Sabahları uyanır uyanmaz 2 büyük bardak ılık su için.

3) Gün içinde en az 3 litre su için.

4) İçtiğiniz suların en azından 1.5 lt’lik kısmını, karbonat ya da elma sirkesi damlatarak için. Bu yağ yakımını hızlandıracak.

5) Sebze, meyve ağırlıklı beslenin.

6) Bilinenin aksine, kral gibi yemeniz gereken öğün kahvaltı değil, öğle yemeğidir. Protein tüketecekseniz, öğle yemeğinde tüketin.

7) Sabah ya da akşamları 1 saat yürüyüş yapın. Bu maddeyi atlamamaya özen gösterin, yoksa 1 ayda 10 kilo veremezsiniz.

8) Katı meyve-sebze sularını bol bol tüketin. Özellikle brokoli, zencefil ve yeşil elma suyu kilo vermenize yardımcı olurken, detoks özellikleri ile de arınmanıza yardımcı olacak.

9) Beyaz ekmek yok. Kepek, çavdar ya da buğday ekmeği tüketebilirsiniz.

10) Güneş battıktan sonra çorba dışında başka bir şey yemek yok. Bu çorba, sıvı olarak alabileceğiniz bir çorba olmalı, etli, köfteli çorbalar değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.