Göbek Eritmenin 6 Yolu

Diyet

diyetim
İnatçı karın yağlarından kurtulmak pek de kolay değildir. Göbek bölgesinde biriken yağlar, pek çok kadının kabusu gibidir. Ancak çözümsüz değilsiniz!

Egzersiz ve yemek
Düzenli egzersiz yapmak ve diyet programına uygun beslenmek, sizi göbekten kurtarabilir. Ancak iyi bir program yapmalı ve buna uymalısınız. Egzersiz sonrasında meyveler, sebzeler, tam tahıllar ve dengeli bir beslenme uygulamalısınız. Ayrıca karın içi organların etrafına kamp kuran yağların sebebi olarak kolesterol, kalp ve diyabet hastalıkları için kontrolünüzü yaptırmalınız.

Stresten uzak
Bilim adamları stresin karın bölgesinde yağlanma konusunda etkili olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca yağlı ve şekerli gıdalar da doğrudan bu bölgede birikiyor. Stresten kaynaklanan kanda artan kortizol seviyesi, insülini reaksiyona sürüklüyor. Bu durumda canımız sürekli yemek ve tatlı çekiyor. Stresten uzak bir hayat için yoga ve meditasyon deneyin.

Sigara ve alkol
Sigara içince ince kalacağına inananlardan mısınız? Çok yanılıyorsunuz! Sigara ve alkol, hem vücudunuzdaki stres hormonunu etkiler, hem bağırsakların içindeki hareketleri bozduğundan tam tersi kilo artışına neden olur.

Kişisel bir eğitmen
Göbek gibi belirli bir bölgede yoğunlaşan kilo sorununu çözümlemek için bir eğitmen kiralamak iyi bir çözümdür. Nokta atışı yaparak, doğru bölgeleri çalıştırır ve gereksiz zaman harcamaktan kurtulursunuz. Üstelik kısa sürede sonuca ulaşırsınız.

Trans yağlar
Tıpkı vebadan kaçar gibi trans yağlardan kaçın. Birçok yiyecekte bulunan trans yağları farkına varmadan tüketiyor olabilirsiniz. Market alışverişlerinde etiket okumayı alışkanlık haline getirin.

Masaj
Karın bölgesindeki yağları eritmenin yollarından biri de masajdır. O bölgedeki yağların parçalanıp ter ve idrar yoluyla atılmasına yardımcı olurlar. Ancak masajla atığınız yağları, ardından iştahla yediğiniz yemeklerle geri almamanız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.