Gögüs Dikleştirme Egzersizleri

Egzersiz

gogusegzersizi
Kadınların göğüslerinin boyutu ile ilgili şikayetlerinin yanında bir de göğüs şekli ve duruşu konusunda pek çok şikayetinin olabildiği malum. Küçük göğüslü olanlar büyük göğüslü kişilere özenirken, büyük göğüslüler ise bunların kolay sarkabilmelerinden dolayı küçük göğüslülere biraz özeniyorlar. Bilhassa ilerleyen yaş, doğum, kilo alıp vermeler, zorlu hayat koşulları ve kötü beslenme gibi durumların hepsi göğüslerin dikliği üzerinde etkili olduğundan, illa ki bu kaçınılmaz sonla karşılaşmak mümkün olabiliyor. Göğüs dikleştirme egzersizleri ise size bu konuda en azından önlem alma fırsatı sunacaktır.

Kadınlarda göğüs dokusu, göğüs kaslarının üzerinde bulunur ve bu nedenle göğüs kaslarının genel durumu, tamamen olmasa da, memenin nasıl duracağını etkiler. Fakat meme dikleştirme egzersizlerine onlar henüz sarkmadan başlamış olmak, sarktıktan sonra egzersiz yapmaya göre biraz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ancak bu egzersizlerin göğüslerin şekli de duruşu konusunda tam olarak mucizeler yaratmayacaklarını ve fazla sarkık vakalarda estetik cerrahiye gerek duyulacağını da unutmamalısınız.

Göğüslerini dikleştirmek isteyen kadınlar, ilk olarak şınav çekerek işe başlamalılar. En temel spor hareketlerinden olan şınav sayesinde, hem kollarınız hem de buraya bağlı olan göğüs, sırt, karın gibi kaslarını çalışacaktır ve bir bütün olarak üst bölümünüz daha sıkı bir hale gelecektir. İlk başlarda alışkın olmadığınız için şınav çekmekte zorlanırsanız şınavı dizlerinizin üzerinde çekebilir, hatta isterseniz bir duvara yaslanarak da bunu yapabilirsiniz. Fakat kollarınız güçlendikçe her gün normal şınav çekmeye bir adım daha yaklaşmanız gerektiğini unutmayın.

İkinci bir hareket ise, elleri hemen önünüzde parmaklar yukarı bakacak şekilde birleştirmek ve kolları yere paralel tutmak. Bunun ardından iki elinizi de birbirine doğru ittiriyorsunuz ve bunu yaparken düzenli bir şekilde nefes alıyorsunuz. Bu hareketi gün içerisinde bir çok defa yapabilir, beş ila on saniye boyunca göğüs kaslarınızın kasılmasını sağlayabilirsiniz. Uzun vadeli ve düzenli şekilde buna devam ederseniz göğüs kaslarınızın göğüslerinizi daha dik tutmaya başladıklarını göreceksiniz.

Eğer evinizde dambıl varsa, sırtı dik bir sandalyeye oturun ve elinize dambılları alın. Hafif kırık olan dirseklerinizle birlikte dambılları önünüzde birleştirin ve ardından onları yeniden çok fazla olmamak kaydıyla yana doğru salın. Bu hareketi her gün yaparak hem kol hem de göğüs kaslarınızın daha dirayetli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.