Kadınları sekse çeken etkenler!

Yaşam

kadin-cinsellik
Eşiniz size “gece yarısı operasyonu” dediğinde aklınıza ne geliyor? Polis baskını mı, yoksa çarşafların arasında soluk soluğa kalan haliniz mi? Eğer cevabınız “polis baskını”ysa artık hayatınızda sekse biraz daha yer açmanızın vakti geldi.

Günlük hayatınızda yapacağınız küçücük değişikliklerle hayatınızda seks daha çok yer açın! Eski günlerdeki arzulu kadına basit adımlarla geri dönüyoruz.

Bunun için ağır egzersizler yapmanıza, yemek alışkanlıklarınızı değiştirmenize, çılgın kostümler giymenize gerek yok!

Yalnızca kendiniz olun, derin bir nefes alın ve kendinizi eşinizin kollarına bırakın!

İşte kadınları sekse yönelten şeyler!
1- Bazen samimi içten ve sıcacık bir kucaklamaya hayır diyemezsiniz. Sarılmak etkisiz görünse de, her zaman için masum bir kucaklaşmanın ötesine geçebilecek potansiyele sahiptir. Araştırmacı Dr. Michel Odent, cinsel olarak uyarılmamız için , oksitosine ihtiyacımız olduğunu söylüyor. Partnerimizle ten teması sağladığımızda oksitosin seviyemiz artıyor ve ona daha fazla dokunmak istiyoruz.

2- Romantik randevularınızda yanaklarınıza hafif pembelik verecek kadar içki içmek çok kötü birşey olmayabilir ama ne içeceğinizi bir kez daha düşünmenizde yarar var! Yapılan araştırmalar alkol alan kadınların cinsel ilişkiye girme oranlarının daha yüksek olduğunu söylerken, yaşadıkları ilişkiden zevk alanların sayısında ise büyük bir azalma tespit ediliyor. Alkol tükettikten sonra yatağa daha kolay gitseniz de, seksten alacağınız zevk azalıyor.

3- Duyduğunuzda size iğrenç gelebilir ama partnerinizin bütün bir gün üzerinde taşıdığı kıyafeti koklamak sizi tahrik edecek dediğimizde bize inanmalısınız! California Üniversitesi, Berkeley’de yapılan araştırmaların sonucunda erkek terini koklamanın kadınlarda cinsel isteği arttırdığı ortaya çıkmış. Eğer eşinizin kirli tişörtlerini koklamak istemiyorsanız, spor yaptıktan sonra ona sarılmayı ya da onunla birlikte terlemeyi deneyin! Erkeklere not: Çekici olmak için terli terli ortalıkta gezmeyin, o koku yalnızca partnerinize güzel gelecektir

4- Ağzınızda eriyen bir parça bitter çikolatanın ne kadar muhteşem olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat çikolatanın içinde fenetilamin bulunduğunu bilmiyoruz! Fenetilamin, aşık olduğumuz zaman vücudumuz tarafından üretilen bir besin maddesi. İnanılmaz bir şekilde bu besin maddesi libidonuzu ve çikolata yemenin suçlulukla karışık hazzını arttırıyor! Yediğiniz çikolatadaki kakao oranı ne kadar fazlaysa, seks hayatınız için o kadar faydalı! Çikolata alırken %60-%70 oranında kakaodan üretilmiş olmasına dikkat edin!

5- Patronunuz her gun işyerinde kabusunuz oluyor, hafta sonu için eşinizin ailesi sizde kalmaya geliyor ve şofbeniniz arızalandı! Hala seks yapmak istiyor musunuz? Cevabınız tabii ki hayır olacak! Beyninizin mantıklı tarafı yönetimi ele aldığında stres hormonu kortizol salgılanır. Vücudunuzun salgıladığı kortizol, östrojen hormonunu bastırır ve bunun sonucunda cinsel isteğinizde azalma görülür. Stresten uzak yaşayan kadınlarda cinsel istek de artıyor. Üzerinizdeki stresi masaj, sauna veya açık hava yürüyüşleriyle atmaya çalışın. Seksi öncelikleriniz arasına yerleştirin ve hiçbir durumda romantik planlarınızın aksamasına izin vermeyin!

6- Kadınların cinselliklten zevk almasının en önemli unsurlarından olan pelvik kaslar burada da karşımıza çıkıyor. Güzel, düzgün bir vücuda sahip olmak için spor yaptığını gibi muhteşem bir seks hayatına sahip olmak için de çalışmanız gerekir. Bunun için pelvik kaslarınızı çalıştıran egzersizlerden faydalanabilirsiniz. En yaygın ve kolay pelvik egzersizi idrarınızı tutarmışçasına pelvik kaslarınızı sıkıp gevşetmektir. Pelvik kaslarınızı hareket ettirirken nefes almayı ihmal etmeyin ve pelvik kaslarınız yerine kalça veya bacak kaslarınızı çalıştırmadığınızdan emin olun. Bu egzersizi günün her saati her yerde uygulayabilirsiniz.

7- Bebeklerin en yakın arkadaşı olun! Çığlık çığlığa ağlayan bebekler ve onların pis kokulu bezleri sizi aşk moduna sokmayabilir ama kesinlikle bebeğin annesinden etkilenecek ve bebek yapmak isteyeceksiniz! Yapılan bir araştırmaya göre emziren kadınların göğüs pedlerinden yayılan koku, kadınların cinsel isteğini önemli ölçüde arttırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.