Sezonun en gözde trendi kısa bluzlar

Moda

kisa-bluzlar
Sezon başında ünlü modacıların ve markaların defilelerinde sık sık rastladığımız kısa bluzlar, Hollywood’un ünlü isimlerinin favorisi oldu. Üstelik kırmızı halıda bile bu tip bluzları tercih edenler oldu. Peki, ya gündelik hayatımızda bu bluzları nasıl giyeceğiz? İşte size sorunuzun cevabı!

Ufak tüyolar

Boyutlar
Kısa bluzları farklı boyutlarda bulmanız mümkün. Önemli olan vücudunuza hangisinin uyacağını, hangisinin size yakışacağını doğru belirlemelisiniz.
Dekolte
Kısa bluzunuz ne kadar kısa olursa, göğüs kısmı o kadar kapalı olmalı.
Kombinler
Düşük belli pantolonlarla kısa bluzunuzu kombinlemeyi seçerseniz, ortaya çıkacak görüntü pek de hoş olmayacaktır. Kısa bluzlarla kombinleyeceğiniz şeyleri yüksek belli seçmeniz bu konuda en hassas nokta.
Uç kısımlar
Kısa bluzlar arasında özellikle uçları asimetrik kesim olanlar, çok daha farklı bir tarz yaratmanızı sağlayacaktır.

Tarzınızı yaratın

Özellikle Dolce & Gabbana’nın sezon defilesinde gördüğümüz kalem eteklerle kombin kısa bluzlar büyük beğeni topladı. Eğer tarzınıza uyuyorsa, serin yaz akşamlarında bu kombini bir blazer ceketle tamamlamak da iyi bir fikir olabilir.

Aksesuar kullanın
Ünlü modacılar bu bluzlarla hazırladıkları kombinleri ahşap ya da cam boncuklu kolyelerle, ya da desenli kumaşlarla hareketlendirmeyi tercih etmişler. Siz de kendi kombinlerinizi yaparken bu detaylara dikkat ederek çok daha farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Çok kısa olmasın
Kısa bluzları seçerken önemli olan bluzun ne kadar kısa olduğu değil, size ve tarzınıza yakışıp yakışmadığıdır. Dolayısı ile kombinizi yaparken, bluzun çok da kısa olmamasına özen göstermelisiniz.

Günlük kullanım

Kısa bluzlarınızı skinny jeanlerinizle ya da uzun eteklerinizle kombinlemek günlük kullanım için oldukça uygun. Hatta asimetrik kesim kısa bluzlar da bu kombinlere fazlasıyla yakışacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.