Soğuk Lipoliz (Dondurarak Zayıflama) Nedir?

Diyet

soguk-lipoliz-dondurarak-zayiflama-nedir
Soğuk lipoliz ya da diğer adıyla dondurarak zayıflama tekniği, son yıllarda giderek daha da yaygın bir şekilde kullanılan ameliyatsız zayıflama teknikleri arasında yer alıyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi soğuğun yağ hücreleri üzerindeki etkilerinden istifade eden ve böylece kolaylıkla incelmenize yardımcı olan soğuk lipoliz, ameliyat ve diğer tekniklerden uzak kalmak isteyenlerin yardımına koşuyor. Dilerseniz dondurarak zayıflama yöntemine dair tüm bilgileri aktarmaya hemen devam edelim.

Soğuk lipoliz uygulaması yaklaşık olarak bir saat boyunca özel bir cihaz kullanılarak zayıflama istenen bölgeler üzerinde soğutma işleminin uygulanmasını gerektiriyor. Cihazla birlikte gerçekleştirilen bu soğutma işlemi, deri altındaki yağ hücrelerinin büzülmeleri ve bir süre sonra kendi kendilerini yok etmeleri ile sonuçlanıyor. Herhangi bir şekilde bu yağların alınmalarının gerekmemesi ve metabolizmanın kendi içerisinde ortadan kalkmaları ise uygulamanın en dikkat çekici yanı.

Ortadan kalkan bu yağ hücreleri, terapinin ardından kendinize dikkat etmeniz halinde bir daha geri dönmüyorlar ve böylelikle dondurarak zayıflama yönteminin uzun vadeli etkilerini hissetmek mümkün hale geliyor. İşlem esnasında hastanın herhangi bir şey yapmasının gerekmemesi ve dinlenme sürecinde olması ise operasyonun olabildiğince kolay geçmesini sağlıyor. İşlemin ardından hastanın hemen günlük hayatına dönmesi de mümkün ancak çok etkili sonuçlar almak için altı ila sekiz seansın gerektiğini de belirtmek gerek.

İşlemin uygulanabildiği bölgeler arasında kollar, sırt, bacaklar, bel, kalça ve karın gibi genellikle yağların toplandığı ve kadınların şikayet ettikleri bölgeler yer alıyorlar. Ancak uygulama maalesef hamile ve bazı hastalıklara sahip hastalar üzerinde uygulanamıyor ve uygulamaya geçilebilmesi için bahsettiğimiz bu durumların son bulması gerekiyor.

Soğuk zayıflama tekniğinin bir diğer avantajı ise yağların ortadan kaybolmasının ardından deride herhangi bir sarkmanın meydana gelmemesi. Zira soğutma işlemiyle birlikte hastanın derisinin de elastikiyetini koruması sağlanıyor ve sarkmış bölgeler kendi kendilerini tedavi ederek olmaları gereken hale geliyorlar. Pek çok diğer liposuction yönteminin bu konuda sınıfta kaldığını ve işlemlerin ardından hastaları sarkmalarla karşı karşıya bıraktığı da bir gerçek.

Tüm seansların bitiminde ise dört santime kadar incelme ile karşılaşmak mümkün. Daha fazlasını ise sporla destekleyerek ve beslenmeye dikkat ederek sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.