Cilt nasıl parlar?

Güzellik

Cilt nasıl parlar?

Cilt nasıl parlar?

Cildimizin en güzel şekilde görünmesi hepimizin hedefi diyebiliriz. Ancak pek çok kadın maalesef cildinin durumunu iyileştirmek için büyük bir çaba göstermemesine karşın kusurları kapatmak için kozmetiklere müracaat ediyor. Halbuki kadın cildinin güzel görünmesi için kusurları kapatmak değil, ilk olarak doğru bakımla kusurlara engel olmak ve onları ortadan kaldırmak gerekiyor. Cilt nasıl parlar sorusunun cevabı da aslında cilt bakımındaki doğruları ortaya koyuyor.
Cildi beslemenin ve kendini yenilemesinin en kolay yolu, onu doğru beslenme ile desteklemek. Zira yanlış bir beslenme rejimi maalesef cildin kurumasına, kendini tamir etme mekanizmasının çalışmamasına sebep oluyor. Sebzelerden, meyvelerden ve hayvansal gıdalardan oluşan dengeli bir beslenme rejimi, cildin ihtiyaç duyduğu tüm maddelerin sorunsuz bir şekilde temin edilmesini sağlayacaktır. Bunun yanında antioksidan bakımından zengin meyvelerle cildinize daha fazla katkı sağlayabilir, serbest radikalleri ciltten uzak tutabilirsiniz. Fakat unutmayın, az beslenmek kadar çok beslenmek ve dengesiz beslenmek de cildin düşmanları arasında.

Cildin nem kazanması için bol miktarda su içmek de çok önemli. Zira cildin üst dokusu her ne kadar dışarıdan beslenebilse de, alt deri vücudunuzun sağladığı suya ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla gün içinde en az iki litre su tüketmek, cildin gereken nemi almasını sağlayacaktır. Eğer idrarınız sarı-şeffaf arası bir renkte değil de daha koyu durumdaysa, ihtiyacınız kadar su almıyorsunuz anlamına geliyor.

Cilt bakımı için kullanılan vitaminli ve nemlendirici kremler ciddi anlamda işe yarıyorlar. Fakat tek başına bu malzemeleri kullanmak cildi uyarmak için yeterli değiller. Bu iş için düzenli olarak spor yapmalı, stresten uzak durmalı, yeteri kadar uyumalı ve sigara, alkol gibi maddelerden de uzak durmalısınız. Cildin görünümü hayat tarzınızla neredeyse her zaman doğru orantılıdır ve insana zarar veren her şey onun kötü görünmesine neden olurken, faydalı olan her şey cilde de fayda sağlar.

Bu çözümler kısa vadeli kozmetik çözümleri kadar kolay elde edilebilir değiller ancak uzun vadede bu malzemelere ihtiyaç bırakmayacak sonuçların alınmasını da sağlayabiliyorlar. Dolayısıyla cilt bakımınız için kendinize çok dikkat etmelisiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.